Dlaczego program o gotowaniu?

Dlaczego program o gotowaniu?

– Nie od dziś wiadomo, że babcia i dziadek to najlepsi kucharze. Wykorzystując ten potencjał oraz angażując do programu różne środowiska, chcę pokazać jak łatwo i przyjemnie można spędzić czas w familijnej atmosferze – tłumaczy inicjator i prowadzący program Jacek Strzeszewski.

– Dla mnie największą radością i wartością dodaną był telefon od Seniorki, która zapłakana ze wzruszenia zadzwoniła i powiedziała: „Jacuś, wiesz jak ja się cieszę? Jaka to dla mnie radość? Mój 9-letni wnuk pokazywał rodzinie i kolegom odcinek, chwaląc się, że to jego babcia gotuje”. I o to w tym programie chodzi – wyjaśnia Jacek Strzeszewski.

– Przy tej okazji mam apel do Seniorów… Proszę się nie bać. Rozumiem, że nie mieliście Państwo wcześniej styczności z kamerą, światłami, wywiadami itp. Program nie jest emitowany na żywo, dlatego będzie tyle „cięć” i „powtórek”, ile trzeba. Doskonale pamiętam moje nagrania, jako prowadzącego pierwszą edycję tego programu. W pewnym momencie nawet zwątpiłem, czy dam radę nagrać zapowiedź odcinka – śmieje się Jacek. – A jednak familijna atmosfera spowodowała, że się „wyluzowałem” i moja wypowiedź została nagrana. Najgorszy jest początek. Później emocje się normują, „zaprzyjaźniamy się” z kamerą i idzie jak z płatka. A pamiątka w postaci nagrania odcinka zostaje na zawsze dla Państwa i przyszłych pokoleń – podsumowuje prowadzący program „Gotuj z Seniorem”.

Łącznie zaplanowano zrealizowanie i emisję 12 odcinków „Gotuj z Seniorem”. Emisja pierwszego odcinka zaplanowana jest na 3 sierpnia br. Każdy kolejny odcinek obejrzymy w piątek o godz. 17 na antenie lokalnej telewizji PTV (która dostępna jest w sieci Multimedia w Płocku oraz Płońsku na kanale 226 cyfrowego dekodera i 20 kanale telewizji kablowej), a także na kanale YouTube i social media programu.