Jak to się zaczęło…

Jak to się zaczęło…

– Pomysł na sam program zrodził się w 2016 roku – wyjaśnia pomysłodawca projektu, Jacek Strzeszewski.

– Byłem wówczas pracownikiem Centrum ds. Organizacji Pozarządowych Urzędu Miasta Płocka. Jako osoba prywatna i urzędnik nie mogłem zrealizować samodzielnie programu, dlatego pomysł na program przedstawiłem pani Prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku, która wyraziła zainteresowanie, by zrealizować program przy mojej pomocy. Mieliśmy szczęście, bo to zbiegło się z terminem ogłoszenia konkursu przez Fundację Fundusz Grantowy dla Płocka dla organizacji pozarządowych. Wówczas napisałem projekt dla SUTW. Prezes tej organizacji dopełniła czynności formalnych i… zarząd Fundacji pozytywnie zarekomendował nasz wniosek, mogliśmy przejść do jego realizacji – wspomina Jacek Strzeszewski.

Jak tłumaczy, budżet na realizację był bardzo mały, ale wspólnymi siłami udało się nagrać program, który spotkał się z pozytywną reakcją widzów lokalnej telewizji i użytkowników YouTube.

– Mnie jednak było mało – śmieje się Jacek. – Wiedziałem, że przy większym budżecie jestem w stanie poszerzyć formułę programu, co wpłynie na jeszcze lepszy jego odbiór i jeszcze większą oglądalność. Bogatszy o nabyte doświadczenie oraz z większą wiedzą odnośnie produkcji telewizyjnej, przystąpiłem do rozmów z firmami o możliwości współpracy przy zrealizowaniu programu „Gotuj z Seniorem” z rozszerzoną jego formułą. O samej formule programu nie chciałbym teraz za wiele opowiadać, by nie zdradzić za dużo szczegółów, ale już serdecznie wszystkich mieszkańców Mazowsza zapraszam do jego oglądania oraz śledzenia wszelkich informacji na jego temat we wszelkich dostępnych social mediach, a w szczególności na FanPage programu – zachęca.